У процесі пошуку работи можна зіткнутися з тим, що майже кожне оголошення містить вимоги щодо віку кандидата, статі, освіти, стажу роботи та інші. Наскільки це законно?

Конституція України не допускає пряме чи опосередковане обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального стану, національності, статі, мови, політичних і релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, місця проживання і т. д. Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватись законодавством України.

При укладенні трудового договору громадянин, відповідно до ч. 2 ст. 24 КЗпП, зобов'язаний пред'явити паспорт або інший документ, що засвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, документ про освіту, стан здоров'я та інші документи. У той же час забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про її партійність та національність, походження, реєстрацію, місця проживання та документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП).

З повним текстом статті можна ознайомитися у газеті «Вечерний Харьков» випуск № 41 (9865) від 12.04.2012р.

консультація підготовлена консультантом Агарковим Олександром.


Автор консультації: Олександр
Консультація актуальна на дату: 18.07.2012
Кількість переглядів: 1272
Написати листа автору


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: штрафи на зарплату, трудове право, утримання із заробітної плати

Коментарів нема