Доброго дня! Я учитель, виїхала із зони АТО, але заяви на звільнення не писала, тому трудова книжка та інші документи лишилися у особовій справі. При влаштування на роботу за сумісництвом за місцем мого тимчасового проживання, мені довелось отримувати у відділенні Пенсійного Фонду виписку з системи обліку про сплату пенсійних внесків, проте база ведеться з 2000 року, а працювати я почала раніше, через що за місцем роботи мені сплачують надбавку за вислугу років менше, ніж належить за стажем. Якщо я зможу отримати трудову книжку, то з якого моменту мені почнуть виплачувати надбавки, з дня подання документів, чи перерахують на початок поточного місяця?
 

Тамара


     Держава, відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту»,  гарантує педагогічним та науково-педагогічним працівникам виплату надбавки за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи.

     Педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних  закладів і установ освіти виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких  розмірах:

  • понад 3 роки – 10 відсотків,
  • понад 10 років – 20 відсотків,
  • понад 20 років – 30 відсотків.

     Порядок виплати надбавок за вислугу років  педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. № 78. Дія зазначеного Порядку поширюється на працівників, зазначених в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

     Пунктом  6 вказаного Порядку визначено, що основним  документом  для  визначення  стажу  педагогічної роботи  є  трудова  книжка  та  інші  документи,  що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи. Також пунктом  7 встановлюється, що зміна розміру надбавки  за  вислугу  років  провадиться  з місяця,  що  настає  за  місяцем,  коли  виникло таке право,  якщо документи,  необхідні для  своєчасного  і  правильного  обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання таких документів працівником.  

     Отже, у Вашій ситуації моментом початку виплати надбавки за вислугу років стане день подачі документів, які підтверджують відповідний стаж педагогічної роботи.

Консультацію підготував консультант Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Глєбов Роман Сергійович.


Автор консультації: Глєбов Р.С.
Дата надання консультації: 12.10.2014
Кількість переглядів: 3627
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: заробітна плата, надбавки працівникам освіти, надбавки до заробітньої плати, сумісництво, надбавка, освіта, трудова книжка

Коментарів нема