1. ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Цей Закон відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

 

2. ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

 

Цей Закон визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.

 

3. Постанова КМУ «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції»

 

Цей Порядок регулює механізм видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (далі - довідка).

 

  1. Постанова КМУ «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»

 

Цей Порядок визначає механiзм надання щомiсячної адресної допомоги особам, якi перемiщуються з тимчасово окупованої територiї України та районiв проведення антитерористичної операцiї, для покриття витрат на проживання, в тому числi на оплату житлово-комунальних послуг (далi — грошова допомога).

 

  1. Постанова КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції»

 

Цей Порядок визначає механiзм використання коштiв, що надiйшли в нацiональнiй та iноземнiй валютi Мiнсоцполiтики вiд фiзичних та юридичних осiб, резидентiв i нерезидентiв, як благодiйнi внески, гуманiтарна допомога, гранти та дарунки (далi — кошти) для надання одноразової грошової допомоги (далi — грошова допомога) постраждалим особам та особам, якi перемiщуються з тимчасово окупованої територiї України та районiв проведення антитерористичної операцiї або змушенi були покинути своє постiйне мiсце проживання в населених пунктах, на територiї яких органи державної влади тимчасово не здiйснюють або здiйснюють не в повному обсязi свої повноваження, i перемiститися в населенi пункти, на територiї яких органи державної влади здiйснюють свої повноваження в повному обсязi, перебувають у складних життєвих обставинах, що спричиненi соцiальним становищем, внаслiдок чого особа частково або повнiстю не має здатностi чи можливостi (не набула їх або втратила) самостiйно пiклуватися про особисте (сiмейне) життя та брати участь у суспiльному життi (далi — постраждала особа чи особа, яка перемiщується).

 

Адреси куди можно звернутися за допомогою:

 

У приміщенні "Харків-Пасажирський" працює консультаційно-довідковий центр. Щодня з 8.00 до 20.00 у м. Харкові у приміщенні вокзалу "Харків - Пасажирський", працює консультаційно-довідковий центр, де фахівці Харківського міського центру зайнятості оперативно надають інформаційно-консультаційні послуги переселенцям з окупованої території та зони проведення АТО »

 

Інформація Харківської обласної державної адміністрації

 

За дорученням голови Харківської обласної державної адміністрації Ігоря Балути для забезпечення оперативного розгляду та вирішення в межах повноважень та чинного законодавства проблемних питань, що виникають у осіб, які прибули до Харківської області з території АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, визначено єдиний номер «гарячої лінії» - 112.

 

Це багатоканальний номер, який працює цілодобово у вихідні та святкові дні.
 Крім цього, для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням в Харківській області, продовжують працювати такі телефони:
Червоний хрест - (067) 579-42-63 (цілодобово);
 з питань розселення сімей в Харківській області: (057) 705 26 67,
 з питань виплат соціальної допомоги - (057) 705 26 90,
 з питань тимчасової та постійної реєстрації - (057) 340 93 10,
 надання допомоги у працевлаштуванні - (057) 714 96 31, 732 28 78.
 Для отримання необхідної допомоги звертатися за телефонами в робочі дні з 9.00 до 18.00.
 Адреса Харківської обласної державної адміністрації:
 м. Харків, віл. Сумська, 64, тел. (057) 700-21-05
Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки (пенсії, допомоги) слід звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації.
При собі мати такі документи (за наявності):
- паспорт
- посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика
- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду
 Адреса: Майдан Незалежності, Держпром, під’їзди 3 та 9, 1-ий поверх м. Харків, 61022.
 Телефони:
 (057) 705-26-93, (057) 705-40-22, (057) 705-26-92, (057) 705-26-83.
Для вирішення питань працевлаштування (пошук роботи – тимчасової і постійної, надання інформації та консультації у сфері зайнятості, можливість участі в громадських оплачуваних роботах, професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації, отримання статусу безробітного звертатися до Харківського обласного центру зайнятості:
 Основні документи, які необхідно мати при собі:
 1. паспорт
 2. довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності)
 3. трудова книжка (за наявності)
 4. документи про освіту (за наявності).


 Реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця Вашого проживання або перебування.
 Наявність документів і реєстрація в центрах зайнятості необов'язкова для отримання:
 - інформації про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
 - консультацій з питань законодавства та інших питань;
 - рекомендацій щодо вибору/зміни професії або навчальних закладів;
 - консультацій щодо працевлаштування, у тому числі на тимчасові роботи.
 Адреса центру зайнятості:
 61068, м. Харків, вул. Броненосця «Потьомкін», 1а, телефон: (057) 714-96-34.
 Можна скористатися безкоштовними сервісами державної служби зайнятості:
 інформаційно-довідковою телефонною системою
 0-800-50-50-60 (із стаціонарного телефону)
 730 (з мобільного телефону)
 Інтернет-порталами: www.dcz.gov.ua і www.trud.go.
Для вирішення питань тимчасового продовження страхових виплат потерпілих на виробництві та членів їх сімей, що отримують страхові виплати за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що приїхали для тимчасового перебування з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь; Донецької та Луганської областей необхідно звернутися до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та виробництві та професійних захворювань України в м. Харкові.
 Документи, які необхідно мати при собі (копії та оригінали):
 паспорт;
 довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
 висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) (за наявності).
 Прийом громадян проводиться щоденно з 900 до 1600.
 Адреса: м. Харків, просп. Гагаріна, 1, поверх 3, каб. 319.
 Контактні телефони: (057) 754-40-42, 067-339-09-36, 050-769-42-83, 099-641-19-60.
З питань переведення пенсії за місцем фактичного перебування, первинного призначення пенсії, перерахунку пенсії звертатися: до Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області.
 Основні документи, які необхідно мати при собі:
 1 паспорт
 2 посвідчення отримувача пенсії (за наявності)
 3 довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності)
 Адреса: 61022, Харьков, пл. Свободи, 5, під’їзд 3, поверх 2.
 Телефони: (057) 705-17-66, (057) 705-17-96.
 З питань відновлення втраченого або знищеного паспорту слід звертатися до Головного управління державної міграційної служби в Харківській області.
 Адреса: вул. Римарська, 24, м. Харків, 61057.
 Телефон: (057) 705-14-96
В Україні почав роботу урядовий сайт для переселенців на якому розміщені всі контактні телефони та інша важлива інформація, у тому числі й щодо пошуку житла: http://vpo.gov.ua.

Дана інформація взята на сайті Національної асоціації адвокатів України www.advokat.org.ua/news/novini-vse/-nformac-ja-dlja-pereselenc-v.html

 


Автор консультації: Барашков Дмитро
Дата надання консультації: 25.03.2015
Кількість переглядів: 386
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (1): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: вимушено переселені особи, переселенці, законодавство

Коментарів нема