До Генеральної прокуратури України направлено запит з метою з'ясування окремих питань, пов'язаних з реалізацією нового Закону України "Про прокуратуру".

Були сформульовані наступні запитання:

1.    Чи буде здійснюватися державний розподіл студентів 5-го курсу Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури Украіни Національного юридичного університету імені  Ярослава Мудрого відповідно до договору, укладеного між Генеральною прокуратурою України та університетом, враховуючи те, що законом "Про прокуратуру" встановлюються нові вимоги до працівників прокуратури, зокрема стаж за спеціальністю 2 роки? Якщо ні, тоді навіщо держава витрачала кошти протягом п`яти років, навчаючи студентів за кошт держбюджету?

2.    Якщо державний розподіл все ж буде здійснюватись, куди буде розподілено студентів, рекомендації яким видано прокуратурами Луганської, Донецької області, а також АРК?

3.    Чи підлягатимуть звільненню працівники прокуратур, які не відповідатимуть вимогам щодо стажу на момент набуття чинності Закону?

 

     У відповіді на звернення, Генеральна прокуратура України роз'яснила, що, у зв'язку з новими положеннями Закону України "Про прокуратуру", обов'язковою вимогою до кандидатів на працевлаштування буде наявність стажу роботи в галузі права не менше 2 років та спеціальна підготовка в Національній академії прокуратури України. З огляду на вказане, працевлаштування випускників навчальних закладів по закінченню ВНЗ неможливе, тому  розподілу випускників, які навчалися за рекомендаціями прокуратур не планується.

     В той же час, працівники, які працюють в органах прокуратури і не мають дворічного стажу роботи, звільненню не підлягають, оскільки закон не має зворотньої сили.


Автор консультації: Глєбов Роман Сергійович
Дата надання консультації: 20.11.2014
Кількість переглядів: 1365
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (3): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: Генеральна прокуратура, перше робоче місце., працевлаштування, державний розподіл

Коментарів нема