.            Згідно з пп.а п.1 ч.3 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992 р., військовослужбовці, які проходять військову службу за
призовом, зокрема, військовослужбовці строкової військової служби, звільняються із служби достроково за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби.
       У випадку, якщо Ваш чоловік являється особою офіцерського складу, то застосуванню підлягатиме пп.а п.2 ч.3 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992 р.: особи офіцерського складу звільняються із служби достроково за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови)
військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби. Тобто, якщо особа належить до офіцерського складу. То допускається обмежена придатність до військової служби як підстава для дострокового звільнення зі служби за станом здоров’я. Якщо військовослужбовець строкової служби – тільки висновок про непридатність до військової служби.
             Таким чином, єдиною підставою для дострокового звільнення з військової служби є висновок військово-лікарської комісії (далі – ВЛК). Згідно з п.2.4.4. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України N 402 від 14.08.2008 р., на ВЛК регіону покладається розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи. Таким чином, ВЛК зобов’язана розглянути заяву про проведення військово-лікарської експертизи стосовно Вашого чоловіка. У випадку, якщо результат розгляду зави буде негативним – вони зобов’язані надати письмову відповідь з повним обґрунтуванням прийнятого рішення.
Відповідно до п. 6.5. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України N 402 від 14.08.2008 р., для вирішення питання про потребу у відпустці за станом здоров'я або звільненні від виконання службових обов'язків (у тому числі і повторно) військовослужбовець може направлятися на медичний огляд начальником відділення або профільним головним
(провідним) фахівцем військового лікувального закладу, у якому він знаходиться на стаціонарному або амбулаторному лікуванні, про що робиться запис в історії хвороби (медичній книжці), який завіряється підписом відповідної посадової особи. Отже, Вам необхідно звернутися до начальника відділення в госпіталі, де зараз знаходиться Ваш чоловік, або ж до головного фахівця військового лікувального закладу, у якому він знаходиться для отримання направлення на медичний огляд .
        Ми з’ясували адресу, за якою Ваш чоловік зможе пройти медичний огляд ВЛК. Військово-лікарська комісія знаходиться у місті Харкові за адресою вул..Культури, 5. Інформацію нам було надано Харківським обласним військовим комісаріатом (м. Харків, вул. Кацарська, 56, (057) 734-96-65,734-97-36 ).
            Вам обов’язково необхідно прослідкувати, щоб:
1. У довідці зі шпиталю було вказано, що Ваш чоловік отримав поранення саме внаслідок перебування в зоні АТО, оскільки наслідком цього є можливість отримати висновок ВЛК, на основі якого – дострокове звільнення з військової служби; у подальшому можливість для отримання ряду пільг.
2.У висновку була вказано, що Ваш чоловік є саме «непридатним» до військової служби, і тільки виключно в разі, якщо він є особою офіцерського складу , допускається запис «обмежена придатність до військової служби».
3. Правильно було записано усі особисті дані.

 


Автор консультації: Білоножко Юлія
Дата надання консультації: 25.09.2014
Кількість переглядів: 4473
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: висновок ВЛК, військові, АТО, Збройні сили, військовий лікувальний заклад, дострокове звільнення зі служби

Коментарів нема