За законодавством України, якщо необхідно подарувати, продати земельну ділянку, то обов’язковим є отримання кадастрового номеру.

 Відповідно до статті 132 Земельного кодексу України (далі – Кодекс) угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки.

 Згідно з частиною 6 статті 120 Кодексу істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, формується під час проведення кадастрової зйомки, відображається на кадастровому плані земельної ділянки  та документації із землеустрою. Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці при здійсненні її державної реєстрації та зберігається за нею протягом усього часу існування.

Ведення Державного земельного кадастру здійснює Держземагентство та його територіальні органи (Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» від  17 жовтня 2012 р. № 1051 ).

Для присвоєння кадастрового номеру необхідно подати:

- заяву про присвоєння кадастрового номера на земельну ділянку;

- нотаріально завірену копію державного акта про право власності на земельну ділянку;

- копія паспорту та ідентифікаційного коду власника земельної ділянки.

Процедура отримання кадастрового номера з 1 січня 2013 року мала бути спрощеною. На жаль, отримання кадастрового номеру все одно займає багато часу та значних фінансових витрат.

Для отримання більш детальної інформації можна скористатись сайтом Державного агества з земельних ресурсів http://www.dazru.gov.ua


Автор консультації: Шликова Альона
Дата надання консультації: 18.01.2013
Кількість переглядів: 4893
Адреса електоронної пошти не вказана


Оцінки консультації (2): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: кадастровий номер, земельний кадастр, земельна ділянка, ЗЕМЛЯ

Коментарів нема