Дзержинський районний суд м.Харкова
Суддя:_____________

Іванов А.А..
Адреса: 58 відділок звязку

тел: 38(0..)_____________Заява про перегляд заочного рішення суду
   
"__.__" 12.року Дзержинським районним судом м.Харкова ухвалено заочне рішення суду по справі ______ за цівильним позовом Петрова В.В. до Іванова А.А. про усунення перешкод у володінні,користуванні та розпорядженні квартирою.

      Приймаючи ухвалу про проведення заочного розгляду справи за моєї відсутності,суд виходив з того,що я був належно повідомлений про день,час і місце розгляду справи через оголошення у пресі.
      
       Разом з тим,відповідно до ст.74 ЦПК України основним видом судового виклику є судова повістка.Судова повістка за місцем постійного проживання надходила(вручалась) 7.02.2013.Я Іванов А.А.,на момент отримання повістки хворів,моя колишня дружина Іванова О.Г.,на наступний день після отримання повістки попередила мене,що судове засідання буде перенесено і сказала,що попередить мене про дату судового засідання,з цієї причини я не зявився на судове засідання,а потім мені прийшлозаочне рішення суду,тим числом,коли по словам колишньої дружини,засідання було перенесено.З цих причин я не мав змоги бути присутнім на судовому засіданні,не був попередженим,оскільки хворів,з приводу дати судового засідання.

      Статтею 228 ЦПК України встановлено десятиденний строк подачі заяви про перегляд заочного рішення суду з дня отримання його копії.Копію я отримав 12.02.2013.
      Враховуючи поважність причин неявки до суду та істотне значення наведених доказів для правильного вирішення справи,прошу суд переглянути заочне рішення від "__"___2012 року,скасувати його та призначити справу до розгляду в загальному порядку.
 
Додаток: шість копій заяви про перегляд заочного рішення суду.

Дата: 16.02.2012                                                                                               Підпис_________


Автор консультації: Конюшенко Яна
Дата надання консультації: 16.02.2013
Кількість переглядів: 4408
Написати листа автору


Оцінки консультації (0): 0.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ

2

  • maluita_yaroslav

    Візьміть до уваги, що в заяві про перегляд заочного рішення ОБОВЯЗКОВО необхідно посилатися на докази, які ви вважаєте суттєвими для вирішення справи по суті, і які суд не розглянув через вашу відсутність, оскільки згідно з п.4 ч.2 ст.229 ЦК "у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено докази, якими відповідач обгрунтовує свої заперечення проти вимог позивача". Окрім цього ст. 232 ЦК встановлює "заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не зявився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи". 
    + в додатках потрібно зазначати копію довідки про сплату судового збору. Див. ЗУ "Про судовий збір". Окрім цього обовязково необхідно наводити докази неналежного повідомлення вас про час і місце розгляду справи. У даному випадку таким доказом могла б бути довідка з місця проходження лікування. 
    Якщо ж суд з якихось причин відмовить вам у прийнятті вашої заяви до розгляду, або відмовить у скасуванні заочне рішення, чи ви пропустите строк для подання заяви про перегяд, то у вас залишається право оскаржити рішення суду у загальному апеляційному порядку. Хоча, звичайно, рекамендуєтся скористатися можливістю перегляду справи по першій інстанції, адже в апеляційному суді ви будите значно обмеженні в праві подання доказів.

    0   Спам