До __________ районного суду міста Харкова

                                                     Позивач:   __________________,

                                                            *індекс*, м. Харків,

                                                                           вул. _______, буд. ___,  кв.___

                                                                           засіб зв’язку: _____________


 

                                                       Відповідач:   __________________

                                                                           *індекс*, м. Харків,

                                                                           вул. _______, буд. ___,  кв.___

                                                                           засіб зв’язку: ______________ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визначення додаткового строку для прийняття спадщини


     27.03.2004 року померла моя матір ______*ім’я спадкодавця*____. Після її смерті відкрилась спадщина – 1\2 квартири за адресою: м. Харків,  вул. ________, будинок _____, кв. _______.  

     Квартиру було придбано мною спільно з моєю матір’ю ____*дата*_____, що засвідчує договір купівлі-продажу від ____*дата*_____, відповідно до якого частка кожного у праві спільної часткової власності становила 1\2 права власності на зазначену квартиру.  З моменту придбання і до сьогодні я безперервно проживаю у вказаній квартирі, справно та в повному обсязі сплачую всі комунальні послуги.

     Оскільки моя матір заповіту не складала, згідно зі ст. 1223 Цивільного кодексу України, вступають в  дію норми спадкування за законом.

     Спадкоємцями за законом, відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України, були:  я, мій брат (______________) та моя сестра (__________________).

  Мій брат та моя сестра  відмовились від прийняття спадщини, що підтверджується копією заяви  ______________ про відмову від прийняття спадщини від  __.__.____ року та копією заяви  ______________ про відмову від прийняття спадщини від __.__.____ року.

  Відповідно до ч.1 ст. 1270 Цивільного кодексу України, для   прийняття  спадщини  встановлюється  строк  у  шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

     У зазначені строки я не звернулася до нотаріуса з метою оформлення права власності на відкриту спадщину через те, що_______________(*вказати поважну причину пропуску*)_____________________.

  Коли я звернулася до ____________нотаріальної контори,  нотаріус виніс постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, мотивуючи це тим, що я пропустила шестимісячний строк для її прийняття.

    Наголошую також на тому,  що спору про спадкування немає, а сама спадщина не визнана відумерлою відповідно до ч.1, 2 ст. 1277 Цивільного кодексу України,  а отже вона є досі відкритою,  тому,  відповідно до ч.1 ст. 1268 Цивільного кодексу України, я маю право на її прийняття як єдиний спадкоємець.

     Згідно з ч.1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України,  кожна   особа  має  право  в  порядку,  встановленому  цим Кодексом,  звернутися  до  суду  за  захистом   своїх   порушених,  невизнаних або оспорюваних прав, свобод  чи інтересів.

    Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. 

       Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. ст. 16, 1268, 1269, 1270, 1272, 1273, 1277 Цивільного кодексу України, ст. ст. 3, 118, 119, 120, 122 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

-  визначити додатковий строк, в один місяць для подання заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилася 27.03.2004 року після смерті  *ім’я спадкодавця*_.

ДОДАТКИ:

1.    Копія свідоцтва про смерть _____*ім’я спадкодавця*____ (2 екз.).

2.    Копія свідоцтва про народження _____*ім’я спадкоємця*____  (2 екз.).

3.    Копія паспорта _____*ім’я спадкоємця*____  (2 екз.).

4.    Копія заяви  _*ім’я спадкоємця, який відмовився*_про відмову від прийняття спадщини від __.__.____ року   (2 екз.).

5.    Копія заяви  _*ім’я спадкоємця, який відмовився*_ про відмову від прийняття спадщини від __.__.____ року (2 екз.).

6.    Копія договору купівлі-продажу квартири за адресою: м. Харків,  вул. ________, будинок _____, кв. _______.  (2 екз.).

7.    Копія постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину (2 екз.).

8.    Квитанція про сплату судового збору.

9.    Копія позовної заяви.


__*дата*___                                                                        підпис 


Зразок позовної заяви підготовлено консультантом Юридичної клініки Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" Глєбовим Романом.


Автор консультації: Глєбов Роман Сергійович
Дата надання консультації: 11.03.2013
Кількість переглядів: 8699
Написати листа автору


Оцінки консультації (14): 4.4
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: спадкування за законом, спадкування, пропущення строку звернення, відмова від спадщини

Коментарів нема