До _________________ суду міста Харкова

 

Заявник:   __________________,

*індекс*, м. Харків,

вул. _______, буд. ___,  кв.___

засіб  зв’язку: _____________
Заінтересована особа:  Харківська міська рада,

61003, м. Харків,

Майдан Конституції 7

засіб   зв’язку: _____________

 

ЗАЯВА

про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини

 

       ___.___._____року мною спільно з моєю матір`ю, _________________________, було придбано квартиру ___, яка знаходиться у будинку ____ по вулиці_________ у  м. Харкові,  що засвідчує договір купівлі-продажу від  ___.___._____ року, відповідно до якого частка кожного у праві спільної часткової власності становила 1/2 права власності на зазначену квартиру.

       ___.___.____ року моя мати померла, Після її смерті відкрилася спадщина: 1/2 вищезазначеної квартири.

       У першу чергу на прийняття спадщини були моя сестра ______________ та брат _______________, однак вони відмовилися від її прийняття, що підтверджується копіями заяв про відмову від прийняття спадщини від ___.___.____ року та від ___.___._____ року, отже, спір про право відсутній.

       Відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК: «Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї». 

       Від моменту придбання квартири і аж до самої смерті я проживала разом із матір’ю у вказаній квартирі, проживаю там і досі, маю реєстрацію місця проживання за вказаною адресою. Але, з огляду на певну сукупність об’єктивних причин, моя мама не зареєструвала своє місце проживання за цією адресою, тому нотаріус (*назва нотаріальної контори, можна додати ім'я нотаріуса*), який завів спадкову справу за моєю заявою (*вказати номер спадкової справи,тощо*), відмовився видавати мені свідоцтво про право на спадщину, винісши при цьому постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії (*вказати дату винесення постанови, інші ознаки* ), мотивуючи відмову неможливістю встановити факт спільного проживання зі спадкодавцем та пропуском строку для прийняття спадщини.

       На підтвердження факту мого постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини маю письмові підтвердження свідків (…*П.І.Б…..адреси, індекси, засоби зв’язку*…), які можуть підтвердити написане ними у судовому засіданні.

       Вимушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання  зі спадкодавцем на час відкриття спадщини з метою оформлення права на нерухоме спадкове майно, відповідно до вимог ч.1 ст. 1297 і ст. 1299 ЦК.

       Частиною 2 статті 256 ЦПК визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не встановлено іншого порядку їх встановлення.

       Враховуючи викладене, відповідно до ч.3 ст.1268, ст..1270 ЦК України, на основі ст.3, ч.2 ст.256, ч.3 ст.132 ЦПК України


Прошу :

-  встановити факт постійного проживання ___________________ разом зі спадкодавцем _________________________ у кв. __, будинку ___ по вул _________ у  м. Харкові з ___.___.____ року і до часу відкриття спадщини ___.___._____ року.

-    викликати для допиту свідків: (…*П.І.Б…..адреси, індекси, засоби зв’язку*…).

 

Додатки:

1.    Копія свідоцтва про смерть _____*ім’я спадкодавця*____ (2 екз.).

2.    Копія свідоцтва про народження _____*ім’я спадкоємця*____  (2 екз.).

3.    Копія паспорта _____*ім’я спадкоємця*____  (2 екз.).

4.    Копія заяви  _*ім’я спадкоємця, який відмовився*_про відмову від прийняття спадщини від __.__.____ року   (2 екз.).

5.    Копія заяви  _*ім’я спадкоємця, який відмовився*_ про відмову від прийняття спадщини від __.__.____ року (2 екз.).

6.    Копія договору купівлі-продажу квартири за адресою: м. Харків,  вул. ________, будинок _____, кв. _______.  (2 екз.).

7.    Копія постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину (2 екз.).

8.    Квитанція про сплату судового збору.

9.    Копія заяви.

 

__*дата*___                                                                                                                    Підпис 

 

 

 


Автор консультації: Глєбов Роман Сергійович
Дата надання консультації: 20.05.2013
Кількість переглядів: 6407
Написати листа автору


Оцінки консультації (4): 5.0
Залишити відгук у ГОСТЬОВІЙ КНИЗІ
Посилання на схожі консультації:

Теги матеріалу: спадкоємець, окреме провадження, спадкування, спільне проживання зі спадкодавцем

Коментарів нема